Kolumbijec Higuita ovládl závod Kolem Katalánska

Vítězem cyklistického závodu Kolem Katalánska se stal Kolumbijec Sergio Higuita. Poslední sedmou etapu v Barceloně vyhrál Ital Andrea Bagioli, za kterým ve spurtu vedoucí skupiny dojeli Maďar Attila Valter a domácí Fernando Barceló.

Vítězem cyklistického závodu Kolem Katalánska se stal Kolumbijec Sergio Higuita

Higuita si připsal druhé vítězství ve WorldTour a první v etapovém závodě spadajícím do elitního seriálu. Čtyřiadvacetiletý člen stáje Bora-hansgrohe rozhodl o svém triumfu v sobotní kopcovité etapě, v níž byl po dlouhém úniku s Ekvádorcem Richardem Carapazem druhý a oblékl se do zeleno-bílého dresu lídra. Kromě toho ovládl Higuita pořadí vrchařů a hodnocení mladých jezdců.

Bagioli si připsal čtvrté vítězství v profesionální kariéře a první ve WorldTour. Stáj Quick-Step Alpha Vinyl díky němu zaznamenala už 17. letošní triumf.

Český cyklista Michal Schlegel obsadil v konečném pořadí 88. místo. Jan Hirt poslední etapu nedokončil.