Paráda Prostějova. Skolil lídra a je v semifinále, postupuje i Sokolov

Autor: iSport.cz, ČTK
1
Chci koupit Hradec. Dluhy jsou nesmysl, říká Ulich
Vecheta proti Spartě dvakrát na hraně, ČK pro Tanka správně. Liberec měl mít penaltu

Hokejisté Sokolova postoupili poprvé v historii do semifinále první ligy. Baník porazil ve čtvrtém duelu čtvrtfinále doma Třebíč 3:0 a vyhrál sérii 3:1 na zápasy. Postup slaví také Prostějov, který vyřadil vítěze základní části Litoměřice díky domácí výhře 6:5 v prodloužení. Druhý tým dlouhodobé soutěže Vsetín odvrátil vyřazení na ledě pražské Slavie díky výhře 3:2 v prodloužení. Čtvrteční rozhodující pátý zápas si vynutil také Přerov, který doma zdolal Jihlavu 3:2 v prodloužení.

Sokolov získal mečbol v pondělí díky výhře 4:3 v prodloužení a hned v čase 2:22 se ujal vedení díky brance Jakuba Konečného. Za 97 sekund zvýšil Vítězslav Bílek. V 58. minutě při power play trefil nejdříve tyč Tomáš Jandus, ale Marek Sloboda už poslal puk do prázdné branky. Brankář Oldřich Cichoň pomohl k postupu čistý kontem.

Prostějov v pondělí zvítězil 6:5 a i dnešní souboj byl na branky stejně bohatý. Domácí Jestřábi měli skvělý vstup do utkání a ve 14. minutě vedli už 3:0. V čase 3:59 otevřel skóre Petr Mrázek, potom se prosadili v přesilových hrách Martin Novák a Jan Kloz. V 18. minutě snížil Lukáš Válek a v úvodu druhé části během tří minut a 54 sekund otočili stav Martin Procházka, Válek a Petr Hauser, který využil přesilovku. Pro Válka to byla již šestá branka v sérii.

Ve 28. minutě skóroval také podruhé v utkání Martin Novák a vyrovnal na 4:4. V čase 51:30 překlopil vedení zase na stranu Prostějova Tomáš Jáchym. Prodloužení vynutil 75 sekund před koncem třetí třetiny Jaroslav Kracík. V čase 72:29 druhým gólem v utkání poslal Tomáš Jáchym Prostějov do semifinále první ligy, které bude hrát poprvé od roku 2003.

Vsetín podruhé v sérii srovnal krok. Na úvodní gól diváci v Edenu čekali až do 26. minuty, kdy poslal domácí do vedení Petr Kafka. Před polovinou druhé části vyrovnal Jan Berger a po čtyřech minutách třetí třetiny otočil stav ve prospěch Valachů dvaačtyřicetiletý veterán Radim Kucharczyk. V 52. minutě sice smazal ztrátu Jan Kern, ale v čase 73:46 se radoval Vsetín díky Danielu Klímkovi.

Jihlava byla blízko k tomu, aby dovršila obrat v sérii z 0:1 na 3:1 na zápasy. Čtvrtý tým základní části a loňský finalista se dostal do vedení po 91 sekundách hry, kdy využil přesilovku Tomáš Harkabus. V 33. minutě zvýšil Matouš Menšík. Přerov se dočkal snížení sekundu před koncem druhé třetiny, kdy skóroval Jakub Kubeš. V 53. minutě Zubři vyrovnali díky brance Tomáše Doležala a v čase 65:44 dovršil obrat Jakub Svoboda.

Domácí: 03:59. Mrázek, 08:19. Martin Novák, 13:32. J. Kloz, 27:57. Martin Novák, 51:30. T. Jáchym, 72:29. T. Jáchym

Hosté: 17:35. J. Jícha, 20:43. M. Procházka, 21:53. Válek, 24:37. Hauser, 58:45. Kracík

Domácí: Bláha (25. M. Altrichter) – Husák, Klimíček, Vala, A. Havlík, Staněk, P. Krejčí, Zajíc – Jiránek, T. Jáchym, Rudovský – Martin Novák, J. Kloz, Mrázek – Štefka, Račuk, Š. Jelínek – Podlaha, T. Koblížek, Janeček.

Hosté: Tomáš Král (Sklíba) – P. Marcel, Černohorský, Výtisk, Ticháček, J. Holý, Böhm – M. Procházka, Kracík, O. Procházka – Rouha, Berka, Hauser – Válek, R. Přikryl, J. Jícha – Křehlík, Smola, Tlačil – Sihvonen.

Domácí: 02:20. J. Konečný, 03:59. V. Bílek, 57:26. M. Sloboda

Hosté:

Domácí: Cichoň (A. Beran) – J. Pohl, Radek Jeřábek, J. Novák, Kadeřávek, Klejna, Vodička, A. Rulík – J. Konečný, Kverka (A), D. Přibyl – Jurčík (A), Vrhel, Tomi – T. Jandus, Hašek, M. Sloboda – Vracovský, T. Rohan (C), V. Bílek.

Hosté: Jekel (Mičán) – Mlčák, Hunkes, L. Forman, M. Furch, Poizl, Tureček, Popela – Ferda (A), D. Michálek, Gajarský – D. Sklenář, Vodný (A), Střondala – Meluzín, Nedvídek, Krliš – Šťovíček, L. Bittner (C), Psota.

Bejček, Valenta – Jindra, Štofa.

Zimní stadion, Sokolov

Návštěva

1014 diváků

Domácí: 25:42. P. Kafka, 51:48. Kern

Hosté: 28:02. Berger, 44:10. Kucharczyk, 73:46. Klímek

Domácí: M. Michajlov (M. Holík) – Daniel Krejčí, Hejda, Barák, Mikuláš Hovorka, Zelingr, R. Havel, T. Duda – J. Doležal (A), Poletín (C), M. Ondráček – P. Machač, Žejdl, Kružík – P. Kafka, T. Knotek (A), Kern – R. Všetečka, Vlček, Jaroslav Brož.

Hosté: J. Málek (Gába) – Smetana, Ondračka, Š. Jenáček, J. Říha, J. Jenáček, Hryciow, Jerofejevs – Hořanský, Venkrbec, Rob (C) – R. Půček, Kucharczyk (A), Klímek – D. Březina, Pitule, Vítek – Berger, R. Vlach, A. Zeman.

Petružálek, Ondráček – Beneš, Kokrment

Zimní stadion Eden, Praha

Návštěva

1732 diváků

Domácí: 39:59. Kubeš, 52:11. T. Doležal, 65:44. Jakub Svoboda

Hosté: 01:31. T. Harkabus, 32:50. Menšík

Domácí: Klimeš (Petrásek) – Kubeš, Kudělka, R. Černý, Hrdinka, Ševčík, Krisl (C), Dluhoš – Jakub Svoboda, M. Kratochvil, T. Doležal (A) – Š. Kratochvil, Süss, Goiš – Jan Svoboda, Pechanec, Herman – D. Indrák, F. Dvořák, Sebera.

Hosté: Žukov (A. Wolf) – Bilčík, L. Mareš, Kowalczyk, Eliáš, Kachyňa, Valenta, Dundáček – Čachotský (A), Skořepa (C), T. Havránek – T. Harkabus (A), M. Zadražil, Helt – F. Seman, Menšík, Vítězslav Brož – Cachnín, M. Juda, P. Čermák.