Martin Knížek vítězem Hankook Drivers Rally Trophy 2021

Rekordních více než 80 posádek se v roce 2021 zúčastnilo poháru Hankook Drivers Rally Trophy…

…který je vyhlášen pro jezdce startující na závodních pneumatikách značky HANKOOK.

Vítězem poháru HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY 2021 se stal Martin Knížek, kterému se podařilo, co se doposud žádnému jezdci tohoto poháru nepodařilo – získal maximální možný počet 40 bodů, které se jezdcům mohou započítat z jejich čtyř nejlepších výsledků. Zároveň se se spolujezdcem Petrem Šleglem na svém BMW 318 iS s přehledem stali mistry republiky v nejpočetněji obsazené kategorii 4 historických vozidel. Zajímavé je i to, že jeli právě čtyři podniky, takže žádný výsledek ani neškrtali. Loňská efektivnost Martina Knížka byla tedy stoprocentní.

Poměrně těsné druhé místo v poháru HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY 2021 se ziskem 37 bodů obsadil mladý úspěšný jezdec Petr Daniel jun., který absolvoval svou první sezonu s Fordem Fiesta Rally4, se spolujezdcem Zdeňkem Omelkou zvítězili v Rallysprint sérii ve třídě 6 a obsadili také páté místo v celkovém pořadí Rallysprint série.

Třetí místo získala tradičně úspěšná stálice poháru Stanislav Budil, jedoucí druhým rokem s novým vozem, kterým je však pouze jiná varianta osvědčeného BMW 2002 Ti. Se spolujezdcem Petrem Vejvodou zároveň obsadili druhé místo v kategorii 2 v MČR historických automobilů.

Na čtvrté místo v poháru dosáhl Pavel Malaník ze Želechovic nad Dřevnicí, který se spolujezdcem Josefem Sedlářem předvádí tradičně velmi razantní jízdu ve Škodě Favorit a stali se vítězi třídy 18 v Rallysprint sérii.

Překvapivé ale zasloužené šesté místo obsadil televizní hlasatel a moderátor Tomáš Hauptvogel. Tomu se loňská sezona velmi vydařila, když si s navigátorem Davidem Matyášem připsali v Rallysprint sérii čtyři vítězství a suverénně zvítězili ve třídě 8. Do pořadí poháru významně promlouvali i jezdci Čermák a Hrachovec ADAM Cupu na pohárových vozech Opel Adam, kteří již druhým rokem po celou sezonu startovali na pneumatikách HANKOOK. Nejúspěšnější z této početné skupiny byli Jaroslav Petráš a Filip Kohn, kteří obsadili v HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY sedmé a osmé místo. Jaroslav Petráš se zároveň stal vítězem letošního ADAM Cupu.

Elitní desítku nejúspěšnějších účastníků HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY 2021 pak uzavírají devátí Jiří Káňa s Martinou Kalistovou s krásným Fordem Sierra RS Cosworth (absolutní vítězové Historic Vltava Rallye a Rally Pačejov v MČR-HA) a desátí bratři Adam a Roman Čepelovi, kteří se svým ojedinělým Fordem Puma zvítězili ve třídě 18 na posledních třech závodech Rallysprint série v řadě.

„Myslím, že výsledky dobře ilustrují, že náš bodový systém, který kromě výsledků zohledňuje i počet účastníků v dané třídě, se osvědčuje. Dává vyniknout rychlým jezdcům z různých tříd a seriálů. Nastavení tedy nebudeme měnit ani pro sezónu 2022. Martin Knížek s Petrem Šleglem zvítězili jednoznačně zaslouženě. Těší mě, že na našich pneu se již druhým rokem odehrál i kompletní Čermák a Hrachovec ADAM Cup, jehož převážně mladí jezdci jsou na tratích hodně vidět. Vítězům na prvních třech místech ještě jednou gratuluji a doufám, že vyhrané pneumatiky v celkové hodnotě až 125 000 Kč jim ulehčí vstup do nové sezóny, která již klepe na dveře,“ hodnotí sezonu Martin Kamiš, zástupce promotéra poháru, společnosti MK-RACING, která je zároveň dodavatelem závodních pneumatik HANKOOK.

Podmínkou pro účast v ročníku 2022 je opět včasné vyplnění elektronické přihlášky. Na jejím základě pak může soutěžící zakoupit pneumatiky za zvýhodněných podmínek. Přihlášku a další podrobné informace o poháru HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY 2022, stejně jako nabídku závodních pneumatik HANKOOK, naleznete na internetových stránkách: http://www.hankookmotorsport.cz/prihlaska-rally/

I letos se v poháru HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY budou na dálku utkávat jezdci šesti níže vyjmenovaných šampionátů:

Mistrovství ČR v rally, Rallysprint série/Pohár 2+, MČR v rally historických automobilů, Rallysprint série historických automobilů, Majstrovstvá Slovenska v rally a Slovenský Rally Pohár.

Pokud se posádka přihlásí do poháru v rámci více mistrovství, do celkového hodnocení HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY 2022 se jí bude počítat to mistrovství či série, ve kterém nasbírá nejvíce bodů.

V HANKOOK DRIVERS RALLY TROPHY 2022 se bude tradičně soupeřit o hodnotné ceny, které i v letošním roce mohou dosáhnout celkové hodnoty až 125.000,- Kč. Věcnými cenami pro vítěze jsou špičkové závodní pneumatiky HANKOOK:

1. místo – 8ks pneumatik HANKOOK
2. místo – 4ks pneumatik HANKOOK
3. místo – 2ks pneumatik HANKOOK

Veškeré informace i přihlášky Vám zástupci promotéra poháru rádi podají také osobně ve stanu HANKOOK Motorsport v servisních zónách na všech soutěžích MČR v rally, Rallysprint série i MSR v rally. Zde také poskytuje HANKOOK pro všechny své zákazníky bezplatný pneuservis a poradenství v průběhu všech souteží.