pátek 3.5 18:00 - Gotický sál, Stará radnice, Tábor

• Absolventský koncert Silvie Voldřichové - hoboj

pátek 3.5 18:00 - ZUŠ Vimperk

Smršť ze začátku druhé periody zařídila kohoutům vedení v sérii

Kohouti rozpoutali na začátku druhé třetiny gólové peklo. Během pěti minut nastříleli čtyři branky a nasměrovali mužstvo k prvnímu vítězství v sérii. Radost z gólu na 4:0 ukázal Jakub Matušík. , Autor: Josef Janda

Kohouti rozpoutali na začátku druhé třetiny gólové peklo. Během pěti minut nastříleli čtyři branky a nasměrovali mužstvo k prvnímu vítězství v sérii. Radost z gólu na 4:0 ukázal Jakub Matušík.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Fanoušci kohoutů se konečně dočkali! Po vítězství Tábora v základní části druhé hokejové ligy odstartovaly v úterý 1. března večer vyřazovací boje. Jako první se na horký táborský led vydal Havlíčkův Brod, který proklouzl do nejlepší čtyřky definitivně v předposledním kole základní části. Proti svému bývalému klubu nastoupil v táborských barvách i druhý nejlepší střelec základní části Lukáš Endál se 40 přesnými zásahy. V první třetině dostal dva dvouminutové tresty, nicméně právě on odstartoval gólovou explozi ve druhém dějství. Z devítibrankové přestřelky vyšli vítězně kohouti a do třetí části si přinesli tříbrankový náskok. V posledním dějství už došlo jen ke kosmetické úpravě skóre a Táborští zvítězili 9:5. Další zápas série hrané na čtyři vítězná utkání hostí ve čtvrtek Havlíčkův Brod, v Táboře se hraje znovu v sobotu 5. března od 18 hodin.

HC Tábor – BK Havlíčkův Brod 9:5 (0:0, 6:3, 3:2), branky a nahrávky: 23. Endál (Zíb), 24. Hasman (Dančišin, Šulek), 25. Zayml (Havelka), 28. Matušík (Černý, Endál), 32. Šulek (Matušík, Seidl), 33. Kříž (Zayml), 47. Šulek (Černý), 51. Matiášek (Hubata, Zíb), 60. Šulek – 31. Mlynář (Voříšek, Kuchta), 38. Čermák (Voříšek), 39. Kabelka (Nepokoj, Čejka), 43. Třetina (Čermák), 60. Cachnín (Dvořák), rozhodčí Glanc – Kubíček, Žídek, vyloučení 11:7, využití 2:3, v oslabení 1:0, 1 672 diváků.

HC Tábor: Dvořák (Kolář) – Havelka, Hajič, Hubata, Černý, Pařízek, Radoš, Kříž – Rousek, Matušík, Zíb, Seidl, Bárta, Šulek, Hasman, Zayml, Dančišin, Matiášek, Endál, Prášek.

BK Havlíčkův Brod: Nedvěd (32. Chaloupek) – Benák, Dvořák, Krejčí, Čermák, Nepokoj, Kabelka, Kliment – Mlynář, Ludvík, Bulín, Čejka, Tecl, Voříšek, Kalač, Holenda, Kuchta, Třetina, Ludvík, Cachnín.

První třetina vůbec nenaznačovala, že by mohli fanoušci vidět gólové hody. Do samostatného úniku se dostal Šulek, ovšem na Nedvěda nevyzrál. Kohouti museli čelit třem přesilovkám Brodu, soupeře ale do vedení nepustili.

Druhé dějství začalo čtyřmi rychlými góly domácích a po páté Šulkově trefě sáhli hosté k výměně brankáře. Hokejisté Havlíčkova Brodu vykřesali naději v závěru periody, kdy hráli dvojnásobnou přesilovku. Po střelách Čermáka a Kabelky se jim podařilo z obou početních výhod snížit a mohli ještě za stavu 6:3 pro Tábor věřit v úspěch.

V úvodu třetí části se zjevil sám před hostujícím gólmanem Matiášek, jenže jeho pokus náhradník Chaloupek zlikvidoval. Zanedlouho na druhé straně snížil Třetina na 6:4. Další minuty patřily opět kohoutům, kteří navýšili výhru na konečných 9:5. V poslední minutě se dočkal hattricku Ondřej Šulek.