18 kilometrů dlouhý cílový výjezd na Jebel Jais prověřil vrchařské schopnosti favoritů na celkové pořadí, ale velké rozdíly nevytvořil. Na začátku stoupání pracoval tým EF Education - EasyPost, který dostihl uprchlíky Jaspera Philipsena (Alpecin - Fenix), Jonase Rickaerta (Alpecin - Fenix) a Dmitrije Strachova (Gazprom - RusVelo). Poté začal pracovat Mikkel Bjerg z UAE Emirates. Za Bjergem se drželo okolo 35 jezdců, víc jich už mladý Dán v nepříliš strmém stoupání nedokázal utrhnout. Ale vytvořil prostor pro útok týmového kolegy Rafala Majky.

Na Majku zareagoval Aleksandr Vlasov (BORA - hansgrohe), což byla výstraha pro ostatní lídry a favority, protože Rus zvládl úterní časovku ve velmi dobrém čase a v celkovém pořadí ztrácel jen pár vteřin na Tadeje Pogačara (UAE Emirates) a Toma Dumoulina (Jumbo - Visma). 8 kilometrů před cílem zaútočil Pogačar, soupeřům sice neujel, ale dostal do problému Dumoulina, který stoupání překvapivě vůbec nezvládl a ztratil přes 5 minut. Lídr závodu Stefan Bissegger (EF Education - EasyPost) za pomoci svého týmu dlouho vzdoroval útokům soupeřů a držel se, ale 5 kilometrů před cílem nakonec odpadl.

Rein Taaramae z Intermarché - Wanty Gobert rozjel ostré tempo a umožnil Janu Hirtovi zaútočit už 3 kilometry před cílem. Pogačar, Yates a další se ho pevně drželi. 1800 metrů před cílem to Hirt zkusil ještě jednou, ale největší favority opět neutrhl. Hned po Hirtovi to zkusil Vlasov, ani on nebyl úspěšný. Tým UAE Emirates převzal tempo v posledním kilometru etapy a skupina byla stále dost početná i na vrcholu stoupání. Nezabránil tomu ani Lucas Plapp (INEOS Grenadiers), který zaútočil 600 metrů před cílem. Rozhodla proto výbušnost a rychlost v posledních desítkách metrů. A jednoznačně nejlepší byl Tadej Pogačar, který porazil Yatese a Vlasova a také ujel o 3 sekundy skupině s Filippem Gannou (INEOS Grenadiers) a díky tomu se oblékl do dresu lídra závodu. Společně s Gannou dojel také Jan Hirt. Český cyklista byl na 9. místě nejlepším jezdcem belgické sestavy.

Pogačar má v průběžném pořadí náskok pouhých 2 sekund před Gannou a 13 sekund před Vlasovem. Yates ztrácí 15 sekund. V Pogačarův prospěch hraje také závěrečná etapa s cílem na kopci Jebel Hafeet. V tomto mnohem selektivnějším výjezdu by měl Gannovi ujet, přesto nemá nic jisté, protože další vynikající vrchaři ztrácejí jen několik sekund. Hirt se posunul o 49 příček výš, v současnosti 17. se ztrátou 56 sekund. Šanci posunout se o několik míst výš bude mít v sobotu, v poslední etapě.

"Je to skvělý pocit tady vyhrát. Bylo to těžké finále, ale tým dnes spolupracoval velmi dobře. Ve stoupání to bylo těžké, protože na mě ze všech stran útočili další vrchaři. Ale naštěstí mě tým dovedl do finále, kde jsem do sprintu dal všechno. Takže jsem opravdu spokojený, že jsem vyhrál etapu a získal dres. Sezónu díky tomu začínám pěkným vítězstvím," řekl v cíli Tadej Pogačar.