Peking, den 12.: Ledecká ve sjezdu chybovala a dojela na 27. místě, hokejisté končí v osmifinále

Čeští hokejisté prohráli na olympijských hrách v Pekingu v předkole play off se Švýcarskem 2:4 a poprvé v historii nepostoupili do čtvrtfinále. Ester Ledecká skončila ve sjezdu po chybě na 27. místě a nenavázala na unikátní úspěch z Pchjongčchangu 2018, kde triumfovala na lyžích i na snowboardu. V Číně obhájila zlato v paralelním obřím slalomu, v lyžařském super-G byla pátá.

Peking (Aktualizováno: 19:34 15. 2. 2022) Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká při olympijském sjezdu

Ester Ledecká při olympijském sjezdu | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

Hokejisté sice po gólu Lukáše Kloka v 11. minutě vedli, ale pak se čtyřikrát prosadili Švýcaři. Čtyři minuty před koncem ještě snížil Roman Červenka, více zdramatizovat duel ale český tým nedokázal.

Je mi líto, že tak dobrý kolektiv to nedotáhl k medaili, mrzí trenéra Pešána konec na olympiádě

Číst článek

Trenér Filip Pešán označil vyřazení za velké zklamání. O svém setrvání ve funkci po historicky nejhorším výsledku národního týmu ale krátce po utkání mluvit nechtěl. Vedení svazu bude podle prezidenta Tomáše Krále řešit trenérův možný konec příští týden. Král v rozhovoru pro Radiožurnál naznačil, že k týmu by mohl přijít i kouč ze zahraničí.

Zatímco pro český výběr olympiáda končí, Švýcaři se ve středu utkají ve čtvrtfinále s Finskem. Další dvojice vytvoří USA - Slovensko, Rusko - Dánsko a Švédsko - Kanada.

Ledecká na druhém a třetím mezičase ještě vedla před později bronzovou Italkou Nadiou Delagovou, ale pak vybočila z optimální trati a závod dokončila s více než šestisekundovou ztrátou. Čeká ji ještě čtvrteční kombinace.

Vyhrála mistryně světa Švýcarka Corinne Suterová, která porazila o 16 setin sekundy obhájkyni olympijského zlata Italku Sofii Goggiaovou, jež se na vrchol sezony vrátila zhruba tři týdny po zranění kolena.

Kolaps biatlonistů

Čeští biatlonisté byli ve štafetě po čtyřech trestných kolech dostiženi a závod nedokončili. Klasifikováni byli na 19. místě, dopadli tak nejhůře v olympijské historii. Reprezentační tým doplatil na nevydařený první úsek Jakuba Štvrteckého, který se po dvou trestných kolech propadl na poslední 21. pozici. Závod vyhráli Norové před Francií a Ruskem.

Dvojbob Dominik Dvořák, Jakub Nosek obsadil 15. místo. Češi vylepšili sedmnáctou pozici z Pchjongčchangu, ale nevyšel jim útok na vysněnou první desítku. Na ni elitní český dvojbob, jenž v minulé sezoně Světového poháru obsadil celkové třetí místo, ztratil devět desetin sekundy. Kompletní stupně vítězů obsadili Němci, zlato obhájil favorit Francesco Friedrich.

Sdruženář Jan Vytrval byl v závodu se skokem na velkém můstku osmnáctý, vyhrál Nor Jörgen Graabak. Krasobruslařka Eliška Březinová je po krátkém programu na překvapivém 12. místě. Před čtvrtečními volnými jízdami vede patnáctiletá Ruska Kamila Valijevová, závodící navzdory dopingovému nálezu.

pj, mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít