V NHL se dařilo českým útočníkům, Pastrňák si připsal tři body a Kämpf dva. Vaněček se zranil

Hokejový útočník David Pastrňák zařídil v NHL dvěma góly a přihrávkou vítězství Bostonu 3:2 nad Seattlem a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. K výhře Bruins přispěl asistencí i Tomáš Nosek. Brankou a přihrávkou se podílel David Kämpf na kanonádě Toronta 7:1 v New Jersey. Brankář Vítek Vaněček pustil jeden gól, než se v Pittsburghu v sedmé minutě zranil. I bez něj Washington zvítězil 4:3 v prodloužení.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Bostonu Bruins slaví gól Davida Pastrňáka

Hokejisté Bostonu Bruins slaví gól Davida Pastrňáka | Foto: Brian Fluharty-USA TODAY Sports | Zdroj: Reuters

Pastrňák vstřelil oba góly v přesilové hře střelou bez přípravy z levého kruhu. První trefou otevřel v polovině zápasu skóre, puk se dostal do branky i díky odrazu od brusle Jonase Donskoie. Podruhé se český útočník prosadil v 51. minutě, krátce po vyrovnání na 2:2.

Pastrňák má v roce 2022 střeleckou formu, nasázel 14 branek v 17 zápasech včetně čtyř vítězných. Na kontě má v této sezoně už 22 zásahů. Havířovský rodák si v utkání připsal ještě s Noskem asistenci u gólu Taylora Halla na 2:0. Seattle vyrovnal ve třetí třetině trefami Donskoie a Masona Appletona.

Kämpf zvyšoval už v desáté minutě střelou z mezikruží vedení Toronta na 3:0. Český útočník si druhý bod v zápase připsal za dobrou obrannou hru ve středním pásmu: zabránil přihrávce Jacku Hughesovi a odrazem od jeho brusle vzniklo přečíslení dva na jednoho, ze kterého upravil Michael Bunting v polovině utkání na 5:0.

Hlavním strůjcem výhry byl Mitchell Marner se čtyřmi body (2+2). Jeho spoluhráč Petr Mrázek sledoval zápas ze střídačky.

Vaněček inkasoval v čase 6:26 vyrovnávací gól na 1:1 z hole Jevgenije Malkina a osmnáct sekund později už opouštěl brankoviště po střetu s Kasperi Kapanenem. Český gólman utrpěl zranění v horní části těla.

Zdatně jej nahradil Ilja Samsonov, který zastavil 43 ze 45 střel. Nestačil jen na zakončení Bryana Rusta, který dostal Pittsburgh do vedení 2:1 a 3:2. Washington ale manko pokaždé smazal a prodloužení rozhodl svou druhou trefou v zápase obránce Dmitrij Orlov.

NHL

Boston - Seattle 3:2 (0:0, 2:0, 1:2)
Branky: 30. a 51. Pastrňák, 37. Hall (Nosek, Pastrňák) - 41. Donskoi, 48. Appleton. Střely na branku: 26:27. Diváci: 17 850. Hvězdy zápasu: 1. Pastrňák, 2. Hall, 3. Ullmark (všichni (Boston).

Tampa Bay - San Jose 3:2 v prodl. (0:0, 2:1, 0:1 - 1:0)
Branky: 22. Cirelli, 39. Killorn, 63. Hedman - 25. Balcers, 42. Couture. Střely na branku: 32:21. Diváci: 19 092. Hvězdy zápasu: 1. Hedman (Tampa Bay), 2. Couture (San Jose), 3. Cirelli (Tampa Bay).

New Jersey - Toronto 1:7 (0:4, 0:2, 1:1)
Branky: 44. J. Hughes - 16. a 46. Marner, 3. Spezza, 9. Matthews, 10. Kämpf, 29. Bunting (Kämpf), 36. Engvall. Střely na branku: 32:36. Diváci: 11 602. Hvězdy zápasu: 1. Marner, 2. Bunting, 3. Matthews (všichni Toronto).

NY Rangers - Florida 5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Branky: 38. a 55. Kreider, 1. Zibanejad, 24. Lafreniere, 60. Panarin - 11. Duclair, 23. S. Reinhart. Střely na branku: 35:36. Diváci: 15 942. Hvězdy zápasu: 1. Kreider, 2. Zibanejad, 3. Šesťorkin (všichni NY Rangers).

Philadelphia - Winnipeg 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
Branky: 31. Konecny, 56. J. van Riemsdyk, 59. Lindblom - 1. Connor. Střely na branku: 36:33. Diváci: 13 433. Hvězdy zápasu: 1. J. van Riemsdyk, 2. Hart (oba Philadelphia), 3. Connor (Winnipeg).

Pittsburgh - Washington 3:4 v prodl. (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky: 12. a 25. Rust, 7. Malkin - 17. a 65. Orlov, 6. Dowd, 40. Sprong. Střely na branku: 47:32. Vítek Vaněček odchytal za Washington 6:43 minuty, inkasoval jeden gól ze dvou střel a úspěšnost měl 50 procenta. Diváci: 17 826. Hvězdy zápasu: 1. Orlov, 2. Samsonov (oba Washington), 3. Rust (Pittsburgh).

NY Islanders - Ottawa 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 19. Beauvillier, 29. Wahlstrom, 36. Barzal, 48. Pelech - 2. Holden. Střely na branku: 30:27. Diváci: 15 258. Hvězdy zápasu: 1. Mayfield, 2. Pelech, 3. Barzal (všichni NY Islanders).

Nashville - Vancouver 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky: 16. a 24. F. Forsberg, 15. Johansen, 42. Jeannot - 8. Highmore, 18. Ekman-Larsson. Střely na branku: 28:32. Diváci: 17 159. Hvězdy zápasu: 1. F. Forsberg, 2. Johansen, 3. Jeannot (všichni Nashville).

Dallas - Calgary 3:4 (2:1, 1:0, 0:3)
Branky: 5. Hanley, 19. Robertson, 32. Jamie Benn - 2. Lewis, 55. Mangiapane, 56. J. Gaudreau, 59. Kylington. Střely na branku: 28:40. Diváci: 17 567. Hvězdy zápasu: 1. Kylington (Calgary), 2. Robertson (Dallas), 3. J. Gaudreau (Calgary).

Colorado - Arizona 2:3 po sam. nájezdech (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 23. Kadri, 40. Rantanen - 33. a rozhodující sam. nájezd Galchenyuk, 60. Crouse. Střely na branku: 40:24. Diváci: 15 345. Hvězdy zápasu: 1. Wedgewood, 2. Crouse (oba Arizona), 3. Rantanen (Colorado).

Vegas - Buffalo 5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Branky: 1. R. Smith, 19. Howden, 22. Marchessault, 25. Kolesar, 42. Mark Stone - 36. Tuch, 53. Hayden. Střely na branku: 35:32. Diváci: 18 235. Hvězdy zápasu: 1. Howden, 2. R. Smith, 3. Lehner (všichni Vegas).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít