• Divadlo A.Dvořáka: Jentl – drama podle povídky I. B. Singera

pátek 17.5 19:00 - Sokolovna, Blatná

• Mustang Bluesride

pátek 17.5 19:00 - Club Highway 61 Kijevská 1474, České Budějovice

Nejlepší střelec ligy Lukáš Endál pomohl kohoutům k těsnému vítězství. Klatovy se připravily o závěrečný nápor faulem

Lukáš Endál (vzadu) vstřelil první gól Tábora a na vítěznou trefu přihrál Patriku Zaymlovi (vlevo) - 2:1. , Autor: Josef Janda

Lukáš Endál (vzadu) vstřelil první gól Tábora a na vítěznou trefu přihrál Patriku Zaymlovi (vlevo) - 2:1.     Autor: Josef Janda

TÁBOR - Po třináctigólovém výprasku Písku nastoupili druholigoví hokejisté Tábora k utkání 35. kola proti Klatovům. Fanoušci si užili na táborském zimáku drama do posledních chvil, ačkoliv to na těsné vítězství na začátku příliš nevypadalo. Už po 17 sekundách se totiž v sobotu trefil nejlepší střelec soutěže Lukáš Endál, který zaznamenal už 35. gól letošní sezony. Drží tak průměr přesně jedné vstřelené branky na zápas. Tahoun táborského týmu Endál přihrál do přestávky na gól při početní výhodě ještě Zaymlovi a na kohoutí střídačce bylo hodně veselo – 2:0. Z druhé periody neutekly ani dvě minuty a nejlepší hráč Klatov v utkání Matěj Kolda snížil. Nikdo v té době netušil, že to bude branka poslední.

Oba týmy si ve zbytku zápasu vytvořily další šance a domácí trefili i tyčku, výsledek 2:1 se už ale nezměnil. V čase 57:48 si vzali hosté time-out a riskli hru bez brankáře, jenže hned po třech sekundách oslabil Klatovské faulem Uhlík. Kohouti dohráli zápas v útočné třetině a zvýšili těsným vítězstvím náskok na čele tabulky nad Příbramí na 12 bodů. Příští zápas sehraje Tábor opět doma, v sobotu 5. února hostí od 18 hodin pražskou Kobru.

HC Tábor – SHC Klatovy 2:1 (2:0, 0:1, 0:0), branky a nahrávky: 1. Endál, 14. Zayml (Endál, Šulek) – 22. Kolda (Kovářík, Matoušek), rozhodčí Šmika – Štěpánek, Jurak, vyloučení 6:7, využití 1:0, 1 000 diváků.

HC Tábor: Dvořák (Kolář) – Kříž, Hubata, Černý, Havelka, Pařízek, Radoš, Čížek – Hasman, Zayml, Endál – Seidl, Bárta, Šulek – Chocholoušek, Zíb, Prášek – Matiášek.

SHC Klatovy: Polívka (Pitel) – Houfek, Houdek, Kovářík, Vajner, Moravec, Walter – Uhlík, Kaiser, Eret, Tulačka, Morawetz, D. Roubal, Kosnar, Kolda, Matoušek.

Ve středečním Týdeníku Táborsko si přečtete k napínavému utkání další podrobnosti.

Trenér Tábora Arpád Györi okomentuje povedenou první třetinu a zmíní i následné dramatické okamžiky.

Obránce Tábora Lukáš Kříž vnese na utkání pohled z defenzivních řad. Kudy vedla cesta k těsnému vítězství? Přiblíží také situaci ze závěru, kdy zařídil pro kohouty v čase 57:51 důležitou přesilovku.